14:09

Poszczepiennie

Jesteśmy już po ostatnim szczepieniu w tym roku. Majka była bardzo dzielna i tylko raz krzyknęła. Uśmiechała się do pani doktor i pielęgniarek. Jestem z niej bardzo dumna.
Niestety nasza pani doktor jest na urlopie, a pani na zastępstwie pomimo tego, że jest bardzo miła, to jakoś tak nie do końca odpowiadała na moje pytania.
Mała jest w trakcie swojego 5 miesiąca życia, więc należy zacząć podawać jej gluten i myśleć nad rozszerzaniem diety. Dowiedziałam się tylko tyle, żeby podać teraz gluten, a po 5 miesiącu zupę. Ale jak, z czym, w czym, po co, na co? Na szczęście zaopatrzyłam się w fachową literaturę.
Na dziwną zmianę na czole lekarka poleciła stosować krem dla noworodków aquastop. Po przeczytaniu składu ręce mi opadły.. Na pewno go nie kupimy. Nie mam pojęcia skąd jej się to wzięło. Jest to taka plama różowa, która czasami blaknie i robi się brązowa, czasami się łuszczy. Ma to już drugi miesiąc. Na pewno nie jest to skaza białkowa, ani uczulenie na kosmetyki. Hm.. Muszę się poradzić kogoś kompetentnego.

Mała waży 5725 g i mierzy 65(!) cm. Duma mnie rozpiera :)

6 komentarzy:

 1. wow wysoka dziewczyna z Majki!! a co to za skład?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. parafina, olej mineralny, a reszta to same parabeny.

   Usuń
  2. wszechobecne parabeny:( dobrze że można dostać kosmetyki bez nich i to naprawdę za takie same ceny

   Usuń
 2. A może ta plama to naczyniak po prostu? Poleciłabym smarować tylko jakimś delikatnym kremikiem dla niemowląt. Dobrze,że Malutka tak dobrze zniosła szczepienie;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Konkurs dla BLOGUJĄCYCH rodziców!
  Rób to co zawsze i wygraj konika na biegunach dla swojej pociechy - warto spróbować!

  http://beticco-baby.blogspot.com/2013/07/konkurs.html

  Zapraszamy!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 MamusiOOwo , Blogger