04:56

Anonimowy Cycoholik

Moje dziecię w ciągu ostatniego tygodnia stało się nocnym miłośnikiem cyca. Nie chodzi o to, że wcześnie nie jadła w nocy. Jadła, owszem. Dwa - trzy - cztery razy. Jadła i dalej sobie smacznie spała. A teraz? Ładnie zasypia, śpi ok. 2 godzin, a potem do rana ( o zgrozo!) cycuje.. Na okrągło. Nie można jej odłożyć, odstawić. Nie wiem skąd ten cycoholizm. Mam nadzieję, że to się szybko skończy, bo chodzę już jak zombie.. W ciągu dnia jest trochę lepiej, tzn. do południa cycujemy, a potem przerwy w karmieniu się wydłużają do 2-3 godzin. Oprócz  mleka Mała dostaje codziennie trochę zupki i owoce. Może je za mało stałych pokarmów? Nie wiem co z tym fantem zrobić..
Możecie mi poradzić jak sobie z tym wszystkim poradzić?

5 komentarzy:

 1. Podejrzewam, że chce się przytulić i przy okazji sobie je :) Proponowałabym Ci przeczekać moment jak się obudzi, bo może za kilka minut uśnie. Chyba, że zacznie płakać, albo marudzić to wtedy już podaj pierś. Albo może zechce smoka? Ja do tej pory kilka razy w nocy podaję małej pierś. Kiedyś był taki okres, ze miałam dosyć tego przystawiania i tak przeczekałam pewnej nocy moment obudzenia małej i.. usnęła.
  To było w kwietniu i miała wtedy pół roku. Cieszyłam się tym stanem do czerwca, potrafiła spać do 4 nad ranem i wtedy się urwało przez ząbkowanie. Zaczęła pojękiwać po przebudzeniu i nie było mowy o niczym innym niż pierś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przejmuj się to przejściowe, na pewno ząbki idą, albo skok rozwojowy. Może spróbujesz kaszkę ryżową przed snem, może dłużej się będzie czuła syta. Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi również wydaje się, że to przejściowe. Pamiętam, że mieliśmy podobną sytuację, gdy Zosia miała pół roczku. Dziecko w dzień jest zbyt zajęte poznawaniem świata, rozwojem psycho-ruchowym, zaś w nocy musi zdobyć pokarm, kalorie, by starczyło sił na kolejny dzień.
  Poczytaj tutaj:
  http://kasiamazosie.blogspot.com/2013/05/nocne-zycie-poroczniaka.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z wypowiedziami powyżej. Milka miała identycznie około pół roku.

  OdpowiedzUsuń
 5. miło czytać o cycoholizmie kiedy tyle mam ma problemy z laktacją :) Znaczy, że maluch zdrowy i mleko dobre :) W końcu cycoholizm minie i będziesz tęsknić :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 MamusiOOwo , Blogger