05:36

8 miesięcy Majki

Cztery dni temu Majeczka skończyła 8 miesięcy. Szybko leci ten czas.. Ostatnie dni (i noce) mijają nam na ciągłym cycowaniu.. Wczoraj na wizycie kontrolnej okazało się dlaczego. Małej wychodzi na raz 6 zębów! Myślałam, że tylko 3, a tu taka nowina. Na razie pojawiła się tylko prawa dolna jedyneczka. Czekamy na resztę.

Maja rozwija się prawidłowo, chociaż nie zabiera się do raczkowania. Wydaje mi się, że pominie ten etap. Jak tylko siedzi i ma się czego złapać, to od razu stoi i sprawia jej to ogromną frajdę. Trzymana pod paszkami maszeruje stawiając całe stopy. Wydaje mi się, że to jednak trochę za wcześnie na naukę chodzenia, więc nie praktykujemy "prowadzania".

Wzrostem wpasowuje się idealnie w 50 centyl. Ma teraz 70 cm. Wagowo wygląda to dosyć kiepsko, bo jest w 3 centylu. Waży 7150g. Nas to nie martwi, ponieważ cała rodzina męża jest bardzo drobnej budowy, a Majka nie wygląda, jakby jej czegoś brakowało. Na szczęście mamy złotą panią pediatrę, która nie zadręcza nas niepotrzebnie. Za dwa miesiące wybieramy się jednak na kontrolną morfologię, bo Maja nie toleruje żółtka, więc trzeba zbadać poziom żelaza. Przez ząbkowanie troszkę mniej je gotowanych posiłków, ale tutaj ratuje nas BLW :)

A tak wygląda nasz 8miesięczny Skarb:
5 komentarzy:

 1. Poważna mała kobietka się robi i te włosy, jeszcze nie widziałam u dziecka takich ciemnych :)
  Nie martw się, nie da się zagłodzić :)
  U nas też z jedzeniem w kratkę, właśnie przez zęby, ale kombinuję ile się da, żeby zjadła coś oprócz mojego mleka, bo tego nigdy nie odmawia.
  Co do raczkowania to u nas zaczęła w 10 miesiącu, kto wie może i Majka spróbuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna dziewczyna;) Nasz Filip uwielbia te ażurowe kule;)

  OdpowiedzUsuń
 3. 8 miesięcy to już duża panna:) Dużo zdrówka życzę:)
  www.franuloweopowiesci.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ Ona słodka. Uśmiech przecudny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudna jest... No i włosy śliczne, ale o tym chyba już kiedyś pisałam :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 MamusiOOwo , Blogger