06:02

Co z tą rybką?

Z każdej strony jesteśmy zalewani falą informacji, że rybę należy jeść dwa razy w tygodniu. Każdy o tym wie, ale mało kto praktykuje. Ja się wcale temu nie dziwię. Dostęp do świeżej i dobrej ryby jest w Polsce utrudniony. Teraz, w dużym mieście łatwo znaleźć rybny sklep, ale np. w mojej rodzinnej mieścinie można kupić co najwyżej pangę, pstrąga czy łososia. Na tym wybór się kończy.

W słoiczkach dla dzieci mamy dania z rybką, która zawsze okazuje się być łososiem. No dobrze - łosoś jest pyszną i bogatą w składniki odżywcze rybą, ale posiłki powinniśmy urozmaicać. Widziałam ostatnio, że bobovita wprowadziła dania z tuńczykiem, jednak podchodzę do nich sceptycznie, ponieważ tuńczyk nie jest polecany dla dzieci ze względu na możliwość posiadania metali ciężkich.

Na szczęście z pomocą przyszła mi Majki babunia, która mieszkając za granicą podsyła nam pyszne rybki. Dlaczego u nas producenci nie mogą ich sprzedawać?

Mamy tutaj:
 • łososia
 • leszcza
 • pstrąga
 • dorsza
 • morszczuka
 • okonia
Nawet dostępny na naszym rynku hipp produkuje dania z rybą, których niestety nie sprzedaje w Polsce. Oprócz dorsza mają w swojej ofercie na pewno morszczuka, którego Majka już zdążyła spałaszować.


Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będzie można dostać więcej potraw z rybami.

5 komentarzy:

 1. Właśnie zajrzałam do moich zapasów słoiczkowych. Rzeczywiście sam łosoś;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie przed chwilą Lilka zajadała się łososiem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. tylko pozazdrościć takiej babci:) chyba muszę w takim razie poprosić brata żeby poszukał rybki na wyspach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że w Polsce nie ma takiego wyboru... Może kiedyś to się zmieni...

  OdpowiedzUsuń
 5. moje chłopaki za słoiczkowymi rybkami nie przepadali i gotowaliśmy sami.. przynajmniej tej monotonii nie było bo faktycznie na nic innego prócz łososia w słoiczkach nie trafiliśmy:)

  Wpadniecie do nas poszukać Renifera?:)

  http://zawodkobieta.blogspot.com/2013/11/co-sie-stao-z-rudolfem-konkurs.html

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 MamusiOOwo , Blogger