05:42

Prezenty na roczek

Roczek Majki zbliża się wielkimi krokami. Za tydzień nasza córka zakończy okres niemowlęcy. Już nie możemy się doczekać.

Planujemy dwa przyjęcia urodzinowe i w związku z tym dostajemy wiele pytań, co byśmy chcieli, żeby Mała dostała. Naprawdę ciężko odpowiedzieć na takie pytanie, zwłaszcza, że ilość zabawek i dziecięcych ciuszków, które już znajdują się w naszym mieszkaniu jest zatrważająca. Tak naprawdę Maja obejdzie się bez prezentów. Ważne dla nas jest, żeby miała swój pierwszy tort i dużo zdjęć z przyjęcia. Prezenty schodzą na dalszy plan.

Jednak przy bardzo upartej rodzinie musieliśmy wymyślić krótką listę zabawek, które mogą posłużyć długo i przyniosą dużą frajdę.1. Wierszyki Brzechwy - książka to uniwersalny prezent, a dzieciaki uwielbiają rymowanki. Wierszy Brzechwy akurat nie mamy.

2. Konik na biegunach - ulubiona zabawka z dzieciństwa zarówno męża jak i moja, więc jest duża szansa, że Majka się z nim zaprzyjaźni.

3. Pierwsze kredki - dostępne dla dzieci już od 12 miesiąca życia. Jeszcze nie próbowaliśmy z Mają rysować, więc będzie okazja :)

4. Klocki Lego Duplo - Mała uwielbia klocki wszelkiego rodzaju. Lego Duplo to produkt kultowy i na pewno będzie używany przez całą rodzinę.

Nie podaliśmy konkretnego wydawnictwa, czy modelu klocków. Mimo wszystko miło mieć niespodziankę :)


A tutaj przedstawiam zestawienie zabawek, które już mamy i polecamy jako świetne prezenty nie tylko roczkowe:
1. Arka Noego Dumel - zabawka w kategorii głośno grających, dla rodziców o kiepskim słuchu ;) My swoją mama w spadku po dwóch kuzynkach, ale jej stan jest bez zarzutu. Niestety widziałam w sklepie nową arkę, której wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Warto więc szukać starszych modeli.

2. Książki "Poczytam mi mamo" - świetne bajki i wierszyki zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci

3. Jeździk/pchacz - mamy bardzo podobny do tego ze zdjęcia. Gra, jeździ, służy za wsparcie przy chodzeniu. Rewelacja! ( chociaż kolorystyka mogłaby być inna)

4. Duże klocki ze stoliczkiem - gwarantują zabawę na dłuższą chwilę i są "niezniszczalne"


A jakie są Wasze typy? Może coś jeszcze zdążymy dorzucić do listy prezentów :)

2 komentarze:

  1. Poczytaj mi mamo i jeździk też polecam. A już nie mogę się doczekać, jak Filip będzie się bawił Lego Duplo;) Wszystkim dzieciom wkoło je kupuję i aż mnie korci kupić nam;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Poczytaj mi mamo wywoluje tyle wspomnien z dziecinstwa :) na bank chce je dla mojego smyka kiedys :))))

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 MamusiOOwo , Blogger