06:39

Wierszyki 2-latka i Poczytajki 2-latka - Biblioteczka Majki


Dzisiaj chciałabym polecić proste i genialne książki dla dwulatków. Seria składa się z trzech książeczek w twardej oprawie - dwa tomiki wierszyków i jeden tomik poczytajek.

Poczytajki to krótkie opowiadania o zwykłym dniu dziecka, ułożone chronologicznie - od przebudzenia, przez posiłki, zabawę, kąpiel, do czytania bajek na zakończenie dnia. Bardzo łatwo wpadają w ucho, mają proste i przejrzyste ilustracje.Wierszyki tom I to książka zawierająca rymowanki, wyliczanki, itp. znane nam z dzieciństwa. Spotykamy tu kotki dwa, sroczkę, która kaszkę warzyła, raka nieboraka, czy kultowego balonika. Pięknie wydane, ilustrowane podobnie jak Poczytajki.


Wierszyki Tom II to wierszyki rymowane, trochę dłuższe i bardziej skomplikowane niż w tomie pierwszym. Majki ulubiony wierszyk:


Książki ćwiczą pamięć 2-latka - proste i rytmiczne zdania bardzo łatwo wpadają w ucho. Maja zna wszystkie wierszyki na pamięć. Często czytamy je w ten sposób, że ja czytam jedno zdanie, a ona dopowiada drugie i tak na zmianę. 

 Rano Majeczka budzi nas słowami: Czytać Wierszyki! - co chyba jest recenzją samą w sobie :)Każda z książek kosztuje ok. 12 zł.
Wydawnictwo MUZA

2 komentarze:

  1. U nas na tapecie są ostatnio Przygody Franklina. Nie ma zmiłuj się...co wieczór ze trzy "odcinki" muszę przeczytać :)
    pzdr

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mogę znaleźć adresu e-mail, a chciałam napisać w sprawie finalizacji zamówienia :( Poproszę o kontakt na otymze@gmail.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 MamusiOOwo , Blogger