02:32

Inteligencja kreatywna CQ - Akademia Inteligentnego Malucha

Na tę pozycję natknęłam się zupełnie przypadkowo. Majka uwielbia naklejki, potrafi przyklejać i odklejać przez pół dnia. Przeglądając ofertę naklejkową, trafiłam na książki z serii Akademii Inteligentnego Malucha. My mamy te dla 3- i 4-latków, ale są też dla 4- i 5-latków.

Każdy z tytułów skupia się na rozwoju jednego rodzaju inteligencji: emocjonalnej EQ, kreatywnej CQ i logicznej IQ. Do tej pory Maja wykleiła album dedykowany inteligencji kreatywnej i muszę przyznać, że jest to jedna z lepszych pozycji naklejkowych, jakie do tej pory mieliśmy.Już sam  opis wydawcy zachęca do zapoznania się z tą pozycją:

Książka  CQ rozbudza wyobraźnię i ciekawość świata u dzieci, zachęca do eksperymentowania, stymuluje skłonność do kreowania twórczych rozwiązań oraz nieskrępowana i pozbawione schematów myślenie. ( z tym brakiem schematów trochę się nie zgadzam, ale nie umniejsza to zalet albumu).

W środku mamy strony z zadaniami dla dziecka i rodzica oraz arkusze z naklejkami.Zadania są różnorodne - mamy pory roku, zwierzęta, wygląd, otaczający nas świat. Arkusze z naklejkami są ponumerowane, więc łatwo dopasować je do danego zadania. Dziecko ma przyklejać nalepki według własnego uznania, a rodzic może zainicjować rozmowę na sugerowane tematy.
Poniżej mamy stronę, na której Majka dobierała i przyklejała postaciom fryzury, a ja rozmawiałam z nią o zawodzie fryzjera, kolorach włosów, naszych fryzurach, itp.

Strona przed wyklejeniem:

 

W trakcie:Skończona:

Książka jest solidnie i ładnie wykonana. Mamy 24 grube kartki, w intensywnych, mocnych kolorach. Naklejki są świetnej jakości, bardzo łatwo odklejają się od arkuszy.

Moim zdaniem książka sprawdzi się nawet już u 2-letnich dzieci (Majka rok temu spokojnie dałaby radę). Wypełnienie całej CQ zajęło nam 3x 40 minut, chociaż można to zrobić szybciej - bez rozmowy na poszczególne tematy, lub wolniej - rozbudowując treści. Po skończonej pracy można wrócić do książki i podziwiać swoje dzieło ;) Serdecznie zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję. Poniżej jeszcze kilka zdjęć wybranych stron:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 MamusiOOwo , Blogger