14:55

Akademia Inteligentnego Malucha- "Kocham Cię, Mamo!, Kocham Cię, Tato!"

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam kreatywne zeszyty z serii Akademia Inteligentnego Malucha: "Kocham Cię, Mamo!, Kocham Cię, Tato!" oraz "Kocham Cię, Babciu!, Kocham Cię, Dziadku!"

Niestety pogoda nawet w maju nas nie rozpieszcza i większość czasu spędzamy w domu. Ciągle szukamy nowości, jeżeli chodzi o kreatywne wspólne spędzanie czasu. Na szczęście z pomocą przyszła nam nieoceniona seria Akademii Inteligentnego Malucha.

Mamy tutaj dwa zeszyty - jeden przeznaczony do uzupełniania z rodzicami, a drugi z dziadkami. Każdy z nich  podzielony jest na dwie części, ten dla rodziców na część dla mamy i taty, a ten dla dziadków na część dla babci i dziadka.
W każdej książeczce zamieszczona jest idea przyświecająca danej  części, krótkie wyjaśnienie dlaczego powstała i sposoby jak można ją wypełnić.

W poszczególnych częściach mamy naklejki, którymi dziecko może ozdabiać swoje rysunki. Na kolejnych stronach przedstawione są zadania do wspólnego wykonania z opiekunem. Poniżej kilka stron z zadaniami.

Wspólny czas spędzony z dzieckiem, to najlepszy prezent jaki możemy mu podarować. Często w zwykłej codzienności zapominamy, że nie liczy się kolejna zabawka,  czy gadżet, a nasza uwaga poświęcona pociechom. Wspólne wypełnienia zadań przyniosło ogromną frajdę zarówno mnie, jako mamie, jak i mojej 4 letniej córce. Tata Mai również chętnie rozwiązywał z nią zadania i proawdził żarliwe dyskusje na tematy podpowiedziane w ramkach. Maja nie może się doczekać, kiedy będzie mogła uzupełniać książeczkę razem ze swoim ukochanym dziadkiem.


Poniżej kilka przykładów wypełnionych prac:

Podsumowując:

uważam, że to jedne z najlepszych kreatywnych zeszytów dostępnych obecnie na rynku dla dzieci przedszkolnych. Podoba mi się duży format, wyraźe wzornictwo, jak i istotny walor edukacyjny książeczek. Dodatkowo ich koszt jest bardzo niski - aktualnie w księgarni Bonito kosztują ok. 13 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 MamusiOOwo , Blogger